Jesteś tutaj: Strona główna » Artykuły » Alarm pożarowy i dźwiękowe systemy ostrzegawcze za pomocą sieci IP Bosch

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ofertą naszych sklepów.

KONTAKT

Integrator Systemów Bezpieczenstwa
Dzial handlowy:
tel.: (22) 532-69-69
e-mail:

Dzial techniczny:
tel.: (22) 532-69-72

fax: (22) 532-69-99

Alarm pożarowy i dźwiękowe systemy ostrzegawcze za pomocą sieci IP Bosch

Alarm pożarowy i dźwiękowe systemy ostrzegawcze za pomocą sieci IP Bosch

W przypadku zagrożenia pożarem ewakuacja obszaru lub budynku jest zawsze priorytetem. Często spotykanym wymogiem jest niezawodne, dwukierunkowe połączenie między alarmem pożarowym a systemami nagłośnieniowymi. Najnowsza wersja modułowej centrali sygnalizacji pożaru FPA 5000 firmy Bosch spełnia te wymogi. Panel sygnalizacji pożaru wyposażono w interfejs komunikacji IP z cyfrowym systemem nagłośnieniowym i dźwiękowym systemem ostrzegawczym Praesideo. Takie rozwiązanie zapewnia elastyczne i trwałe połączenie pomiędzy dwoma systemami.

Centrala alarmu pożarowego jest połączona z dźwiękowym systemem ostrzegawczym wykorzystując połączenia sieci Ethernet, co przynosi duże korzyści :

  • Powyższe rozwiązanie nie wymaga instalacji dodatkowego okablowania i sprzętu, co w znacznym stopniu skraca czas i zmniejsza koszt instalacji. Pojedyncze połączenie z siecią Ethernet eliminuje ryzyko błędnego okablowania, które występowało w starszych systemach opartych na kilku połączeniach kablowych.
  • Rozbudowane funkcje diagnostyczne zapewniają ciągłą i szybką analizę stanu połączenia.
  • Rozbudowa systemu nie wymaga żmudnego i podatnego na błędy procesu ponownego okablowania sprzętu.

„Nowa centrala sygnalizacji pożaru oferuje większą elastyczność w zakresie konstrukcji projektu” - wyjaśnia Philip Duerringer, kierownik zespołu w firmie Bosch Security Systems. „Umożliwia wprowadzanie zmian w scenariuszach ewakuacji, w zależności od specyfiki budynku. Jest także rozwiązaniem, które umożliwia łatwą rozbudowę systemu bez konieczności instalacji nowego sprzętu”.

Interfejs spełnia standardy EN 54. We wrześniu 2012 roku został rozbudowany o możliwość pracy w sieci IP, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla dużych instalacji wykorzystujących wiele połączeń, takich jak systemy stosowane na lotniskach lub dworcach kolejowych. Warto pamiętać o tym, że system może zostać przyłączony do innych systemów zarządzania budynkiem za pomocą połączenia OPC lub zestawu narzędzi dla programistów.




Zobacz również nasze inne artykuły