Kamery i akcesoria Bosch CCTV/IP

tel.: (22) 532 69 70

Jesteś tutaj: » »

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ofertą naszych sklepów.

KONTAKT

Dinion.pl
Dzial handlowy:
tel.: (22) 532 69 70

Centrala FPC-500 Bosch - korzyści finansowe

Centrala FPC-500 Bosch - korzyści finansowe

„Czas to pieniądz” to powiedzenie, którego używamy często, ale raczej nie w odniesieniu do konwencjonalnych central sygnalizacji pożarowej. W ich przypadku o zakupie nadal decyduje niemal wyłącznie cena. Tymczasem warto zwrócić uwagę na łatwość ich instalacji i obsługi, bo właśnie tu mogą kryć się znaczne oszczędności.

Nowa konwencjonalna centrala sygnalizacji pożarowej z rodziny Bosch 500 Series (FPC-500) została zaprojektowana tak, aby ułatwić użytkownikowi obsługę i zmniejszyć koszt instalacji. Płyta do obsługi została zaprojektowana w taki sposób, że każdy użytkownik może obsługiwać centralę samodzielnie - specjalistyczna wiedza nie jest już konieczna.

Projektantom nowej centrali Bosch Security Systems zależało na skróceniu czasu potrzebnego na jej zainstalowanie. Wystarczy tylko podstawowe, zajmujące mniej czasu i tańsze szkolenie instalatorów, a cały system sygnalizacji pożarowej działa po wykonaniu zaledwie kilku czynności, co skraca czas trwania instalacji i obniża jej koszt.

Aby uzyskać obiektywne opinie na temat nowej centrali sygnalizacji pożarowej, przeprowadzono badanie na niezależnej grupie instalatorów i użytkowników. Udowodniło ono, że obsługa centrali faktycznie jest bardzo prosta, a koszt jej zainstalowania jest niższy niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań.Testowi poddano grupę niedoświadczonych użytkowników. Porównywali oni centralę FPC-500 z urządzeniami innych marek w ponad 450 przykładowych zastosowaniach. W ramach badania od-był się także test ekspercki, który umożliwił zdobycie indywidualnych ocen doświadczonych instalatorów. Rezultatem badania było uzyskanie jednoznacznego potwierdzenia, że cel projektantów centrali Bosch 500 Series został osiągnięty.

Czas całkowitej instalacji centrali był najkrótszy w przypadku FPC-500 Bosch Security Systems - i to bez względu na to, czy instalator miał duże doświadczenie, czy też był amatorem. Niezależni instalatorzy, którzy przetestowali centralę, podkreślali, że jej konfiguracja jest bardzo intuicyjna i łatwa.

Instalacja FPC-500 jest tak prosta, że może zająć mi dwie godziny mniej niż zainstalowanie urządzenia innej marki. Ponadto instalacja centrali konkurencji może wymagać obecności dwóch instalatorów. W przypadku centrali FPC-500 wystarczy jeden instalator, o ile prawo nie stanowi inaczej. Obniża to koszty pracy o połowę.

Koszt instalacji systemu przeciwpożarowego to około jednej piątej całkowitego kosztu inwestycji, więc powinien być brany pod uwagę przy wyborze rozwiązania. Łatwiejsza, trwająca ponad godzinę krócej niż zazwyczaj instalacja konwencjonalnej centrali sygnalizacji pożarowej serii 500, a także szybsza konfiguracja może przynieść znaczne oszczędności.
Zobacz również nasze inne artykuły