Kamery i akcesoria Bosch CCTV/IP

tel.: (22) 532 69 70

Jesteś tutaj: » »

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ofertą naszych sklepów.

KONTAKT

Dinion.pl
Dzial handlowy:
tel.: (22) 532 69 70

Cyfrowe systemy nagłośnieniowe PLENA Matrix Bosch

Cyfrowe systemy nagłośnieniowe PLENA Matrix Bosch

PLENA matrix to łatwy w obsłudze, elastyczny i wszechstronny system o zintegrowanej, nowoczesnej konstrukcji, który zapewnia znakomitą jakość dźwięku.

Zaawansowane funkcje cyfrowego systemu nagłośnieniowego PLENA matrix zapewniają doskonałą jakość dźwięku i możliwość bezprzewodowego sterowania nawet ośmioma strefami wyjściowymi. Jakość dźwięku generowanego przez system została dostosowana do różnorodnych zastosowań, takich jak odtwarzanie muzyki na żywo, odtwarzanie tła muzycznego, reprodukcja mowy w trudnych warunkach i odtwarzanie komunikatów głosowych w strefach. PLENA matrix zapewnia pełną kontrolę emisji dźwięku cyfrowego oraz wysoką elastyczność i niezawodność.

Innowacje

Bezprzewodowe sterowanie wieloma strefami

Opracowany z myślą o wszechstronności i łatwej obsłudze system PLENA matrix umożliwia bezprzewodowe dostosowywanie ustawień dźwięku i regulację poziomu głośności za pośrednictwem aplikacji na urządzenia iPad oraz iPhone.
Sercem systemu PLENA matrix jest 8-kanałowy procesor DSP systemu Matrix (PLM 8M8), który zapewnia całkowitą kontrolę nad konfiguracją ustawień dźwięku i procesem przetwarzania sygnału. Wystarczy przejść do wybranej strefy i dostosować jakość dźwięku do określonych wymagań - takich jak choćby muzyka na żywo, tło muzyczne czy odtwarzanie mowy w trudnych warunkach.

Sprawdzone, przyszłościowe rozwiązanie zapewniające redukcję kosztów

W systemie PLENA matrix do kosztów eksploatacji przyłożono równie dużą wagę, co do nowoczesności konstrukcji. Zastosowano w nim wzmacniacze mocy klasy D z funkcją automatycznego przechodzenia w stan gotowości, która - gdy zostanie włączona przez czujniki ruchu firmy Bosch w pustych strefach wyjściowych - w porównaniu do standardowych wzmacniaczy pozwala zaoszczędzić do 80% kosztów. Zmniejszenie łącznego zużycia energii oznacza zarazem ograniczenie wpływu, jaki system wywiera na środowisko.

Korzyści

Prosta instalacja i konfiguracja

Dzięki zastosowaniu pojedynczego przewodu przygotowanie systemu PLENA matrix do pracy przebiega szybko i sprawnie. Zastosowanie funkcji Amp link wraz z możliwością łańcuchowego łączenia stacji wywoławczych i paneli ściennych sprawia, że koszty instalacji gwałtownie spadają.

Bezprzewodowe sterowanie za pomocą urządzeń z systemem IOS

System posiada wbudowane funkcje bezprzewodowego sterowania procesorami DSP i wzmacniaczami za pośrednictwem aplikacji na urządzenia iPad, iPod i iPhone z systemem iOS. Aby ustawić poziomy miksowania oraz głośność ogólną, wystarczy wybrać określoną strefę lub kanał. Dzięki aplikacji operator systemu może poruszać się swobodnie i dowolnie wybierać miejsce zainstalowania panelu sterującego.

Zaawansowane cyfrowe przetwarzanie sygnału

Graficzny interfejs użytkownika oprogramowania dla komputerów PC został zaprojektowany ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb instalatorów i użytkowników końcowych. Mimo łatwości opanowania i obsługi, zestaw funkcji wzmacniacza i procesora DSP daje większe możliwości niż konkurencyjne rozwiązania innych producentów. Oprogramowanie, w którym można włączyć zabezpieczenie hasłem, pozwala łatwo przesyłać zaprogramowane wcześniej ustawienia scen.

Doskonała jakość dźwięku

Pełna kontrola wszystkich parametrów dźwięku pozwala uzyskać najdoskonalszy dźwięk. Funkcje sterowania sygnałem dostępne dla każdego z wejść to między innymi wielopasmowa korekcja charakterystyki częstotliwościowej, regulacja wzmocnienia oraz kompresja dynamiki sygnału. Dodatkowo funkcje te obejmują filtrowanie, opóźnienie i ograniczanie, a także możliwość miksowania w czasie rzeczywistym kilku wejść dla maksymalnie ośmiu wyjść.

Inteligentne zarządzanie energią

Inteligentne czujniki ruchu firmy Bosch dbają o ochronę środowiska, umożliwiając automatyczne przełączanie wzmacniaczy na tryb gotowości (Auto-Standby), gdy w wyznaczonych strefach brak aktywności. Zmniejsza to zużycie energii i obniża koszty, a jednocześnie wydłuża czas eksploatacji wzmacniacza.

Funkcje

Pełnofunkcyjny procesor DSP

System PLENA matrix oferuje zalety najnowszych technologii DSP. Wszystkie funkcje cyfrowego przetwarzania sygnału w systemie PLENA matrix są łatwo dostępne za pośrednictwem prostego w obsłudze interfejsu graficznego systemu Windows. Sieć jest przeszukiwana automatycznie, więc użytkownik nie musi pamiętać adresów IP. Interfejs użytkownika systemu Windows zapewnia instalatorom maksymalną kontrolę nad procesem konfiguracji. Natomiast interfejs aplikacji dla urządzeń iPad/iPhone jest łatwy w obsłudze dla użytkowników. Oba rozwiązania oferują użytkownikom możliwość wyboru własnego źródła tła muzycznego oraz miksowania dowolnego wejścia mikrofonowego/liniowego bez wpływu na pozostałe strefy w systemie.

Wysokiej jakości system nagłośnieniowy do wielu zastosowań

Jak przystało na firmę Bosch, system PLENA matrix charakteryzuje się najwyższą jakością, począwszy od intuicyjnych interfejsów konfiguracyjnych, łatwej instalacji i prostego okablowania, po doskonałe właściwości akustyczne.

Wybrane zaawansowane funkcje systemu PLENA matrix:

 • Miksowanie sygnałów wejściowych i kontrola poziomów w strefie
 • Wybór źródła tła muzycznego
 • Zasilanie fantomowe
 • HPF, płytka
 • Kompresja dynamiki sygnału wejściowego
 • Korektor parametryczny sygnału wejściowego (5 pasm) i sygnału wyjściowego (7 pasm)
 • Biblioteka ustawień głośników firmy Bosch
 • Przypisanie wyjścia
 • Kompresja dynamiki sygnału wyjściowego
 • Filtr, opóźnienie, ogranicznik
 • Sterowanie poziomem wyjściowym w strefie, priorytet
 • Grupy stacji wywoławczych w strefie i priorytety komunikatów
 • Gongi
 • Poziomy tłumienia
 • Obejście i konfiguracja sygnału
 • Ochrona hasłem, dostosowana konfiguracja użytkownika i strefy
 • Monitorowanie pod kątem awarii i monitorowanie temperatury
 • Wyciszanie kanału i systemu
 • Zwiększanie dynamiki niskich tonów
 • Automatyczny i ręczny tryb czuwania

Zastosowania

Zaawansowane funkcje i możliwość bezprzewodowego sterowania systemem PLENA matrix stanowią wielką zaletę dla użytkowników, którzy z pewnością będą też zaskoczeni ogromną elastycznością całego rozwiązania w specjalistycznych zastosowaniach, które obejmują instalacje w salach gimnastycznych, niewielkich hotelach, restauracjach, sklepach, barach, kawiarniach, szkołach, obiektach sportowych i rekreacyjnych, kościołach, magazynach, biurowcach, salach posiedzeń, salach i centrach konferencyjnych, niewielkich parkach rozrywki i muzeach. System PLENA matrix doskonale poradzi sobie z każdym zadaniem polegającym na odtwarzaniu tła muzycznego i muzyki pierwszoplanowej oraz emisją wyraźnych komunikatów głosowych. Wybrane przykłady:

Sala gimnastyczna

Obecnie w salach gimnastycznych wiele się dzieje. W jednej części odbywają się ćwiczenia jogi, w innej mecz squasha, na górze trwają zajęcia Zumby, a oprócz tego wiele osób spędza czas w restauracji i kawiarni. System PLENA matrix znakomicie radzi sobie z wszystkimi wyzwaniami, zapewniając w każdej strefie komunikaty głosowe i muzykę wysokiej jakości.
Atrakcyjna stylistyka i wygodne sterowanie przy pomocy urządzenia iPad znacznie ułatwiają pracę użytkownikom systemu PLENA matrix. Teraz można wybierać źródło dźwięku używając urządzenia iPad podczas zajęć jogi, wezwać dodatkowego pracownika do pomocy w rejestracji albo rozpocząć odtwarzanie muzyki do rozgrzewki za pomocą panelu ściennego. A jaka jest najważniejsza zaleta systemu? Dzięki funkcjom ograniczającym zużycie energii z czasem zwraca się koszt zakupu.

Mały hotel

Małe hotele muszą zapewnić taki sam poziom usług, jaki oferują duże sieci, lecz na inną skalę. W takiej sytuacji elastyczny system PLENA matrix jest idealnym rozwiązaniem do sterowania systemem audio. Dzięki obsłudze dźwięku, komunikatów na żywo, komunikatów głosowych i dobieraniu konfiguracji do nawet 8 stref można zarządzać całym systemem audio przy pomocy jednego łatwego w obsłudze pakietu. Poza odtwarzaniem wysokiej jakości muzyki w tle i muzyki pierwszoplanowej w całym hotelu można także emitować ogłoszenia, używać systemu do prowadzenia niewielkich konferencji, spotkań lub przyjęć oraz niezależnie sterować dźwiękiem w restauracji, barze i holu.

Restauracja

Odpowiednio dobrane tło muzyczne lub muzyka na żywo może zdecydować o sukcesie restauracji. W miejscach, w których spotykają się ludzie, ważne jest zadbanie o wysokiej jakości system do odtwarzania muzyki i komunikatów głosowych, ponieważ wyraźny dźwięk musi być odpowiednio słyszalny w hałaśliwych barach, restauracjach i holach. Pozwala to stworzyć odpowiedni nastrój, który zatrzyma gości przy stolikach i skróci czas oczekiwania. W zatłoczonych restauracjach, podzielonych na różne sekcje, może to być prawdziwe wyzwanie. PLENA matrix spełni także takie wymagania. Ten elegancki system ma wystarczającą moc, aby wiernie odtwarzać muzykę i zapewnić znakomite wrażenia z pobytu w restauracji.


Zobacz również nasze inne artykuły