Kamery i akcesoria Bosch CCTV/IP

tel.: (22) 532 69 70

Jesteś tutaj: » »

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ofertą naszych sklepów.

KONTAKT

Dinion.pl
Dzial handlowy:
tel.: (22) 532 69 70

DinionXF NWC-0495

DinionXF NWC-0495

Wysokiej klasy cyfrowe, dualne kamery sieciowe NWC-0495 z przetwornikiem CCD 1/3" zapewniają najwyższą możliwą jakość obrazu nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Niewielka kamera umożliwia reprodukcję obrazu o jakości DVD MPEG-4 z częstotliwością odświeżania maks. 25 / 30 obrazów/s (odpowiednio w standardach PAL i NTSC). Kamera sieciowa Dinion jest urządzeniem hybrydowym posiadającym złącza Ethernet oraz BNC, dzięki czemu umożliwia równoczesne bezpośrednie dołączenie sieci komputerowej, jak i istniejącego sprzętu analogowego. Sygnały wizyjne przesyłane są przez sieci komputerowe (IP) i mogą być odbierane i wyświetlane w przeglądarce sieciowej na komputerze PC, wykorzystując systemy zarządzania obrazem DiBos lub VIDOS, albo poprzez dekoder BOSCH Video over IP (BVIP) umożliwiający wyświetlanie obrazu na monitorach CVBS lub VGA. Złącze BNC służy do bezpośredniego dołączenia konwencjonalnej, analogowej krosownicy wizyjnej lub cyfrowego rejestratora wizyjnego, co stanowi rozszerzenie elastycznych funkcji podglądu i zapisu obrazu z kamery.

Wykorzystując 15-bitową technologię obróbki obrazu, kamera zapewnia doskonałą czułość, co wraz z funkcją XF-Dynamic, powiększającą zakres dynamiki, umożliwia uzyskanie ostrzejszego i jeszcze bardziej wyraźnego obrazu, a także niewiarygodnie dokładną reprodukcję kolorów.

Po wykryciu odpowiednio niskiego poziomu oświetlenia, kamera NWC-0495 automatycznie przełącza się z trybu kolorowego na monochromatyczny, dzięki czemu zwiększa się czułość przy oświetleniu w podczerwieni, zapewniając wysoką jakość obrazu nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.

Aby efektywnie zarządzać pasmem przesyłania i spełnić wymagania zapisu, zapewniając jednocześnie najwyższą jakość obrazu i rozdzielczość, kamera sieciowa Dinion wykorzystuje kompresję MPEG-4, ograniczenie szerokości pasma oraz możliwość przesyłania danych pod adres grupowy (Multicasting). Menu ekranowe (OSD) ułatwia regulację położenia przetwornika CCD oraz konfigurację sieci, zapewniając obniżenie kosztów instalacji i wsparcia technicznego. Dzięki możliwości zasilania przez sieć Ethernet (PoE), instalacja stała się łatwiejsza i tańsza, ponieważ kamery mogą być montowane w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci energetycznej.

Funkcje

Tryb dualny

Tryb dualny zastosowany w kamerach NWC-0495 zapewnia możliwość widzenia w nocy dzięki zwiększeniu czułości w zakresie podczerwieni. Przejście z trybu kolorowego na monochromatyczny możliwe jest automatycznie poprzez przełączenie filtru podczerwieni po wykryciu odpowiednio niskiego poziomu oświetlenia lub poprzez podanie sygnału na wejście alarmowe. Filtr może być zatem przełączany ręcznie poprzez wejście alarmowe lub zdalnie poprzez przeglądarkę sieciową. Dzięki wewnętrznemu czujnikowi podczerwieni zwiększa się stabilność trybu monochromatycznego, co zapobiega przełączaniu na tryb kolorowy w przypadku dominującego oświetlenia w podczerwieni.

Funkcja XF-Dynamic

Kamera automatycznie przetwarza cyfrowo sygnał wizyjny z rozdzielczością 15-bitową, co gwarantuje wysoką wierność i optymalne wyświetlenie szczegółów obrazu zarówno w silnie, jak i słabo oświetlonych obszarach sceny.

Wizyjna detekcja ruchu

Wbudowany w kamerę wizyjny detektor ruchu wykorzystuje do pracy maks. 4 całkowicie programowalne obszary z indywidualnymi progami czułości. Zainstalowany detektor zmian pełnej sceny eliminuje fałszywe alarmy spowodowane nagłymi zmianami w natężeniu oświetlenia, spowodowanymi na przykład włączeniem lub wyłączeniem oświetlenia.

Kodowanie MPEG-4

Koder MPEG-4 zawarty w kamerze Dinion zapewnia emisję wysokiej jakości strumienia wizyjnego przy niskich przepływnościach binarnych, co minimalizuje wymagane pasmo przesyłania i przestrzeń zapisu obrazu, przyczyniając się do dalszego zmniejszania kosztów. Każda kamera sieciowa Dinion zapewnia obraz o częstotliwości odświeżania maks. 25 i 30 obrazów/s (PAL i NTSC) w rzeczywistej rozdzielczości 4CIF.

Przesyłanie trójstrumieniowe

Kamery sieciowe Dinion mogą jednocześnie generować dwa niezależne strumienie MPEG-4 oraz jeden strumień JPEG.
Dzięki tej zaawansowanej funkcji przesyłania trójstrumieniowego, niedostępnej z reguły w innych sieciowych systemach CCTV, użytkownik może dobrać parametry podglądu obrazu bieżącego oraz zapisu, spełniając z nawiązką najbardziej nawet wygórowane wymagania danej instalacji. Dekoder BOSCH Video over IP (BVIP) może być na przykład skonfigurowany do zapisu obrazu przy jednym ustawieniu jakości (np. 3,75 obrazów/s przy 2CIF), przy czym możliwy jest jednocześnie podgląd obrazów bieżących w najwyższej możliwej jakości (np. 30 obrazów/s przy 4CIF). System może być również skonfigurowany do przesyłania szerokopasmowego strumienia MPEG-4 do lokalnego użytkownika w sieci LAN przy jednoczesnym przesyłaniu strumienia MPEG-4 o niskiej przepływności do zdalnego użytkownika przez sieć WAN oraz strumienia JPEG do zdalnego podglądu, np. na komputerze typu PDA.

Opcje zasilania

Kamera NWC-0495 posiada 3 opcje zasilania PoE, 24 VAC i 12 VDC. Dzięki możliwości zasilania przez sieć Ethernet (PoE) instalacja stała się łatwiejsza i tańsza, ponieważ kamery nie wymagają dostępu do sieci energetycznej. Możliwe jest również zastosowanie zasilaczy awaryjnych (UPS), zapewniających ciągłą pracę nawet w przypadku awarii głównego źródła zasilania.

Konfiguracja sieciowa w menu OSD

Posługując się menu ekranowym (OSD) i wyjściem BNC w kamerze, możliwa jest szybka i łatwa konfiguracja parametrów sieciowych oraz podstawowych nastaw kamery (np. nastaw obiektywu i położenia przetwornika CCD). W odróżnieniu od innych kamer sieciowych, do konfiguracji kamery Dinion nie jest potrzebne łącze sieciowe, programy użytkowe na komputerze PC ani inne narzędzia.

Asystent Lens Wizard

Kamera automatycznie wykrywa zamontowany obiektyw. Asystent Lens Wizard umożliwia ustawienie ostrości obiektywu przy maksymalnym otwarciu przysłony w taki sposób, aby zapewnić zachowanie ostrości obrazu w trakcie pełnego, dobowego cyklu pracy. Nie są do tego wymagane żadne specjalne narzędzia ani filtry.
Zobacz również nasze inne artykuły