Kamery i akcesoria Bosch CCTV/IP

tel.: (22) 532 69 70

Jesteś tutaj: » »

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ofertą naszych sklepów.

KONTAKT

Dinion.pl
Dzial handlowy:
tel.: (22) 532 69 70

Kamery wizyjne IP serii 200 Bosch Advantage Line

Kamery wizyjne IP serii 200 Bosch Advantage Line

Advantage Line firmy Bosch to nowe urządzenia należące do szerokiego asortymentu produktów oferowanych instalatorom specjalizującym się w małych i średnich sieciowych systemach dozorowych.

Obecnie na rynku dostępne są kamery o standardowej rozdzielczości, takie jak NBC-255 czy NDC-255, oraz modele o rozdzielczości HD: NBC-265 i NDC-265. Wraz z wprowadzeniem kamer NDC-274-PT oraz NDC-284-PT asortyment urządzeń IP został uzupełniony o modele o rozdzielczości Full HD. Obrazy z kamer NDC-274-PT i NDC-284-PT mają doskonałą jakość, dzięki czemu możliwe jest wychwycenie drobnych szczegółów obserwowanych scen. Firma Bosch opracowała własną, zaawansowaną technologicznie wersję kompresji H.264 określaną jako H.264 Main Profile, dzięki której obrazy z kamer NDC-274-PT i NDC-284-PT stają się jeszcze bardziej czytelne.

Strumień danych wytwarzany przez kamery sieciowe Bosch NDC-274-PT i NDC-284-PT może być zapisywany w pamięci umieszczonej wewnątrz każdej z kamer, w specjalnie do tego przeznaczonym gnieździe, lub może być rejestrowany w zewnętrznych urządzeniach pamięciowych ISCSI-NAS. Dzięki wyrafinowanym funkcjom nowych kamer oraz wysokiej maksymalnej rozdzielczości obrazów, dochodzącej w przypadku modelu NDC-274-PT do 2 Mpix, a w przypadku modelu NDC-284-PT – do 5 Mpix, projektanci dostają do ręki narzędzia umożliwiające tworzenie funkcjonalnych systemów dozorowych.

Instalacja, obsługa i konserwacja kamer Bosch NDC-274-PT oraz NDC-284-PT jest łatwa. Użytkownicy tych kamer mają do dyspozycji trzy opcje zasilania: Power-over-Ethernet (PoE), 24 VAC oraz 12 VDC. Jednoczesne zasilanie kamer z dwóch niezależnych źródeł, to znaczy z sieci IP metodą PoE oraz z zasilacza 24 VAC lub 12 VDC, zwiększa niezawodność systemu. Kamery IP z serii 200 mają oprogramowanie układowe zunifikowane z produktami ze standardowej oferty firmy Bosch. Koncepcja ujednolicenia oprogramowania układowego daje możliwość aktualizacji oprogramowania wszystkich kamer sieciowych z kompresją H.264 z wykorzystaniem tego samego pliku źródłowego. Wszystkie bieżące wersje firmware można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej. Na uwagę zasługują również parametry mechaniczne kamer.

Oba modele wyróżniają się niezwykle małą, a zarazem wytrzymałą obudową. Kamery zostały przetestowane i spełniają wymagania wynikające z normy NF EN 50 102. Wytrzymują one udar mechaniczny o energii równej 5 J, co odpowiada odporności na uderzenie określanej w nomenklaturze technicznej jako IK08. Ponadto kamera NDC-274-PM została wyposażona w złącze M12, które spełnia wymagania wynikające z normy EN 50155, dzięki czemu kamera może znaleźć zastosowanie w kolejnictwie i w transporcie drogowym.

Kamery megapikselowe Bosch serii IP 200 są sprzedawane w komplecie z zasilaczem, kartą pamięci 4 GB i bezpłatnym oprogramowaniem służącym do konfiguracji sprzętu. Konfigurację sprzętu za pośrednictwem sieci IP ułatwia intuicyjny interfejs użytkownika. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie w pełni samodzielnego i funkcjonalnego punktu dozorowego bez konieczności budowania skomplikowanych sieci komputerowych.

W przypadku instalacji wykorzystujących wiele kamer dozorowych kompatybilność urządzeń jest jednym z warunków ich sprawnego działania. Wszystkie kamery Bosch serii IP 200 są zgodne z ONVIF (Open Network Video Interface Forum). Do każdej kamery HD dodawane jest bezpłatne oprogramowanie Bosch Video Client Software, które umożliwia nie tylko instalację i konfigurację sprzętu, lecz także podgląd obrazu z wielu kamer na żywo, odtwarzanie i wyszukiwanie scen na potrzeby postępowania dowodowego oraz eksport danych.

Dostępna jest również aplikacja, dzięki której możliwe jest wykorzystanie smartfonu lub tabletu do podglądu obrazów. Urządzenia sieciowe Bosch Advantage Line z serii 200 umożliwiają tworzenie systemów dozorowych pracujących w trybie ciągłym, to znaczy przez siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Urządzenia te można zastosować w biurach, sklepach detalicznych, restauracjach, szkołach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nowe kamery Bosch IP serii 200 to oczywisty wybór dla każdego użytkownika, któremu zależy na cyfrowym systemie wizyjnym w przystępnej cenie.
Zobacz również nasze inne artykuły