Kamery i akcesoria Bosch CCTV/IP

tel.: (22) 532 69 70

Jesteś tutaj: » »

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ofertą naszych sklepów.

KONTAKT

Dinion.pl
Dzial handlowy:
tel.: (22) 532 69 70

Najczulsze kamery HD już w sprzedaży

Najczulsze kamery HD już w sprzedaży

Kamery DINION starlight oraz FLEXIDOME starlight oferują najwyższej jakości obraz nawet w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych. Zastosowana w nich innowacyjna technologia obrazowania Content Based Imaging Technology zwiększa możliwości wykorzystania obrazu i obniża przy tym wymaganą szerokość pasma sieciowego.

Bosch Security Systems wprowadza na rynek najnowszą generację kamer megapikselowych DINION starlight HD 720p oraz FLEXIDOME starlight HD 720p RD. Kamery te są przeznaczone do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych. Są przełomowym rozwiązaniem pod względem światłoczułości w segmencie kamer przeznaczonych do pracy w systemach dozorowych. Tworzą kolorowy obraz w warunkach, w których inne kamery mogłyby pracować wyłącznie w trybie monochromatycznym obrazy, a w sytuacjach w których inne kamery nie byłyby w stanie wytworzyć żadnego obrazu, przechodzą w tryb monochromatyczny.

Wysoka czułość kamer zarówno w trybie kolorowym (0,017 luksa), jak i monochromatycznym (0,0057 luksa) sprawia, że mogą one pracować w systemach, w których słabe oświetlenie stanowi główny problem. Możliwość pracy w trybie 60 klatek na sekundę, pomaga rejestrować szybko poruszające się obiekty. Ma to ogromne znaczenie na przykład podczas monitoringu ruchu drogowego lub obserwacji uczestników gry w kasynie.

W kamerach Starlight wykorzystano technologię Content Based Imaging Technology (CBIT). Ta innowacyjna technologia opracowana przez firmę Bosch w sposób inteligentny łączy informacje z przetwornika CMOS, układów przetwarzania i obróbki obrazu, urządzenia kodującego oraz inteligentnego systemu analizy sygnału wizyjnego (IVA) i dynamicznie optymalizuje obraz dla każdej z obserwowanych scen.

Kamery Bosch z technologią CBIT pracują w dwóch trybach: Intelligent Auto Exposure (iAE), czyli w trybie który zapewnia optymalną jakość obrazowania obserwowanych obiektów, oraz w trybie Intelligent Dynamic Noise Reduction (iDNR), w którym dokonują optymalizacji stosunku szczegółowości obrazowania do szerokości pasma. Obecnie w przypadku kamery 720p starlight HD wymagana szerokość pasma sieciowego jest nawet o 30% mniejsza niż w innych kamerach pracujących w trybie 720p, a nawet w trybie SD. Zastosowanie inteligentnej technologii redukcji szumów (iDNR) umożliwia też poprawę ostrości obrazu i znacznie ograniczona wymagania w zakresie jego archiwizacji.

Unikatowa kamera kopułkowa FLEXIDOME RD jest przeznaczona do pracy w trudnych warunkach z jakimi mamy do czynienia na terenie otwartym. Jej solidna obudowa wykonana z odlewu aluminiowego wytrzymuje siłę uderzenia równą 55 kg, co umożliwia stosowanie kamery na obszarach narażonych na akty wandalizmu. Kamery FLEXIDOME RD mają bardzo szeroki zakres temperatur pracy, co pozwala na ich stosowanie w trudnych warunkach klimatycznych. Kamery te mogą być montowana na powierzchni poziomej, na ścianie oraz na maszcie. W zależności od wersji, kamery są wyposażone są w różne obiektywy Super Resolution HD pokrywające zakres ogniskowych od 1,8 mm (obiektyw ultraszerokokątny) do 40 mm (teleobiektyw).

Dzięki zastosowaniu technologii dynamicznego transkodowania firmy Bosch, podglądu obrazu rejestrowanego przez nowe kamery można dokonać z dowolnego miejsca, w którym dostępny jest Internet. Wysokiej jakości obraz HD będzie docierać do użytkownika nawet przy łączu o przepustowości wynoszącej tylko 128 kBit/s. Transmitowane obrazy można oglądać korzystając z darmowego oprogramowania Bosch Viewing Client lub za pośrednictwem systemu Bosch Video Management na przykład na iPadzie lub w przeglądarce komputerowej.

Kamery 720p HD dostarczają wysokiej jakości obraz niezależnie od warunków oświetleniowych. Mogą więc już wkrótce zastąpić kamery o standardowej rozdzielczości, a wtedy zastosowane w nich rozwiązania staną się nowym standardem w profesjonalnych systemach dozoru wizyjnego.

Wszystkie kamery DINION starlight oraz FLEXIDOME starlight spełniają wymagania Open Network Video Interface Forum (ONVIF). Gwarantuje to ich kompatybilność z sieciowymi urządzeniami wizyjnymi różnych producentów.
Zobacz również nasze inne artykuły