Kamery i akcesoria Bosch CCTV/IP

tel.: (22) 532 69 70

Jesteś tutaj: » »

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ofertą naszych sklepów.

KONTAKT

Dinion.pl
Dzial handlowy:
tel.: (22) 532 69 70

Nowy system kamery modułowej AutoDome

Nowy system kamery modułowej AutoDome

Bosch przedstawia nową, wszechstronną kamerę AutoDome o wysokich parametrach, która nigdy nie będzie przestarzała

Rozwiązanie będące bezpieczną inwestycją w przyszłość
Łatwe dostosowanie do rosnących wymagań w branży security
Możliwość połączenia hybrydowego zapewniająca jednoczesne przesyłanie sygnału wizyjnego przez sieć IP oraz przez standardowy kabel koncentryczny
Firma Bosch Security Systems, producent pełnej gamy systemów bezpieczeństwa, wprowadza innowacyjny system dozorowy o wysokich parametrach, zapewniający bezpieczną inwestycję dzięki przyszłościowej technologii.

Nowa kamera AutoDome stanowi platformę wymiennych modułów, umożliwiającą szybkie i ekonomiczne doposażenie w zaawansowane funkcje w rodzaju śledzenia obiektów czy pracy w sieci TCP/IP, kiedy tylko wzrosną wymagania użytkownika. Istniejące moduły AutoDome mogą być łatwo wymienione na moduły skonstruowane w nowszej technologii bez konieczności zmiany całego systemu. Nowa kamera AutoDome jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami dozorowymi firmy Bosch oraz z wieloma platformami innych producentów.

Maksymalna elastyczność, jaką zapewnia system AutoDome, umożliwia pełną wymienność modułów składowych również w czasie pracy (hot swap). Dzięki temu system może być łatwo i szybko dostosowany do zmieniających się warunków i wymagań w zakresie bezpieczeństwa nawet bez wyłączania zasilania kamery – przykładowo możliwa jest zamiana modułu kamery stałopozycyjnej na mechanizm uchylno-obrotowy lub wersji kolorowej na dualną. Wymieniając moduły, możliwe jest również dodanie zaawansowanych funkcji w rodzaju detekcji ruchu, czy śledzenia obiektów.

Nowe kamery posiadają także możliwość połączenia hybrydowego – możliwe jest zatem przesyłanie strumienia wizyjnego przez sieci IP oraz analogowego sygnału wizyjnego przez konwencjonalny kabel koncentryczny. Zapewnia to kompatybilność z istniejącymi systemami analogowymi oraz umożliwia właścicielom instalacji przejście na technologię sieciową zgodnie z własnymi potrzebami – wszystkie kamery jednocześnie lub każda kamera w swoim czasie. Nowe kamery AutoDome współpracują oczywiście z całą gamą urządzeń dozorowych firmy Bosch, włączając w to przełączniki wizyjne, rejestratory i systemy zarządzania obrazem oparte na sieciach IP. Kamery wykorzystują kodowanie i kompresję w standardzie MPEG-4, zapewniając obraz jakości DVD 4CIF (ogólny pośredni format) o częstotliwości odświeżania maks. 30 obrazów na sekundę.

Firma Bosch oferuje modele kamer AutoDome wyposażone w inteligentne funkcje takie jak stabilizacja obrazu, detekcja ruchu oraz automatyczne śledzenie ruchu AutoTrack II. Nowe inteligentne kamery AutoDome mogą wykrywać ruch kiedy obiektyw przemieszcza się pomiędzy położeniami zaprogramowanymi lub położeniami w trasie, mogą nawet podążać za obiektem przemieszczającym się za maską prywatności, zapewniając ciągłość śledzenia. Funkcja AutoTrack II wykorzystuje unikalne rozwiązanie firmy Bosch „maski wirtualne”, dzięki czemu kamera AutoDome wykrywa i śledzi obiekty tylko w określonych obszarach, ignorując dodatkowy ruch w tle. Jest to kolejny powód, dla którego kamery te idealnie nadają się do wszelkich zastosowań wewnątrz i na zewnątrz obiektów.

Oferta kamer obejmuje cztery modele, począwszy od podstawowej wersji stałopozycyjnej, poprzez dwa modele z mechanizmem uchylno-obrotowym i regulacją zoomu (PTZ), a skończywszy na wyposażonej we wszystkie funkcje, inteligentnej kamerze PTZ serii 500i.

Kamery odznaczają się również wyjątkową niezawodnością. Wszystkie obudowy do zawieszania AutoDome posiadają stopień ochrony IP66 i wszystkie są wyposażone we wzmocnioną, wandaloodporną kopułkę poliwęglanową. Kamery objęte są również 3-letnią gwarancją, najdłuższą w branży security w zakresie kamer.

W hali numer 6 były prezentowane różnego rodzaju pojazdy w wersjach służących zapewnianiu bezpieczeństwa. Jednak jedynie firma PAG pokazała wszechstronne mobilne centrum monitoringu. Pojazd, częściowo sponsorowane przez firmę Blaupunkt (Systemy CarAudio i Nawigacji) oraz firmę Bosch Security Systems w Polsce, został wyposażony w elastyczną technologię IP, która umożliwia instalację dowolnej liczby kamer, a także pozwala na współpracę i dołączenie samochodu do dowolnego, istniejącego systemu. Samochód został wyposażony w systemy podtrzymujące zasilanie oraz układy wspierające obsługę w pracy operacyjnej.

Targi SECURITY w Essen były doskonałą okazją do wymiany informacji i doświadczeń, a także prezentacji efektów pracy licznego grona inżynierów pracujących nad rozwojem technologicznym produktów firmy Bosch. Dzięki takim targom postęp w branży security jest dynamicznie kontynuowany, a bezpieczeństwo stawiane na coraz wyższym poziomie.

boschsecurity
Zobacz również nasze inne artykuły