Kamery i akcesoria Bosch CCTV/IP

tel.: (22) 532 69 70

Jesteś tutaj: » »

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ofertą naszych sklepów.

KONTAKT

Dinion.pl
Dzial handlowy:
tel.: (22) 532 69 70

System zarządzania budynkiem BIS Bosch

System zarządzania budynkiem BIS Bosch

System zarządzania budynkiem tworzy bazę do łączenia wielu systemów: sygnalizacji pożaru, sygnalizacji włamania i napadu,  monitoringu, kontroli dostępu i nagłośnieniowo-ewakuacyjnych, zarówno firmy Bosch, jak i innych producentów. Wszystko w ramach jednej platformy modułowej.

NOWOŚCI

Jedna platforma do wszystkiego

Sprawne zarządzanie budynkami staje się nie tylko coraz ważniejszym, ale również coraz bardziej złożonym wyzwaniem. Dzisiaj firmy i instytucje wykorzystują wiele systemów do monitorowania i kontrolowania swoich budynków, począwszy od alarmów pożarowych i włamaniowych a skończywszy na systemach kontroli dostępu, dozoru wizyjnego i automatyzacji budynków.

Wydajne i proste

Monitorowanie, kontrola, administrowanie i konserwacja tych wszystkich systemów może być sporym wyzwaniem, ponieważ poszczególne systemy służą tylko do wyznaczonego celu. Pełne zabezpieczenie budynku i zarządzanie nim wymaga wielu funkcji – a jeśli chcemy korzystać z nich wszystkich, muszą one działać równolegle. Takie podejście jest nie tylko niewydajne, zawodne i drogie, ale również utrudnia rozbudowę w przypadku zmieniających się wymagań.

Jeden system – ale nadal elastyczny

Tu na scenę wkracza system zarządzania budynkiem BIS. Pomysł polega na zastosowaniu jednego rozwiązania, które oferuje wszystko – łączy różne funkcje zarządzania budynkiem w ramach jednej platformy i zapewnia proste odpowiedzi na trudne pytania. Ale ponieważ każda firma czy instytucja ma inne wymagania w zakresie zarządzania budynkami, system zarządzania budynkiem jest modułowy. Oznacza to, że podobnie jak przy tworzeniu budowli z klocków, możemy dodawać lub odejmować poszczególne elementy lub tworzyć nowe kombinacje, zyskując tym samym maksymalną elastyczność. Gwarantuje to uzyskanie żądanego rozwiązania.

Kompleksowe rozwiązanie zintegrowanego zarządzania budynkiem

Niezależnie od tego, jak rozległe i złożone są Twoje wymagania w zakresie zarządzania budynkami, system BIS odpowiada na nie elastycznie i jest bardzo łatwy w użyciu. System zarządzania budynkiem łączy w sobie wiele systemów technicznych: alarm pożarowy i włamaniowy, monitoring wideo, systemy kontroli dostępu i ewakuacyjne. Wszystko w ramach jednej platformy modułowej.

Charakterystyka

System modułowy zapewniający większą elastyczność

Aby działać optymalnie, system zarządzania budynkiem musi spełniać indywidualne wymagania. Ale co ważniejsze, dobry system powinien być zdolny do radzenia sobie z przyszłymi zmianami. To, co jest potrzebne dzisiaj, może okazać się niewystarczające w przyszłości. A kto chciałby kupować nowy system tylko dlatego, że właśnie zmieniły się wymagania? Z tego powodu system zarządzania budynkiem jest modułowy: różne, wysokowydajne moduły (programy) działają na wspólnej platformie i mogą by elastycznie łączone ze sobą.

Mechanizm automatyzacji: Sterowanie i monitorowanie systemów kontroli włamań i pożarowych, systemy przywoławczo-nagłośnieniowe i wszystkie zgodne z technologią OPC urządzenia innych producentów, takie jak urządzenia do automatyzacji budynku

Mechanizm rejestracji wideo: Monitorowanie wizyjne z wykorzystaniem systemów firmy Bosch lub innych producentów

Mechanizm kontroli dostępu: Kontrola dostępu z wykorzystaniem sprzętu firmy Bosch

Mechanizm bezpieczeństwa: Połączenie specjalnego systemu alarmowego informującego o włamaniach firmy Bosch z prostą funkcją kontroli dostępu

BIS w działaniu

Niezależnie od tego, jak rozległe i złożone są Twoje wymagania w zakresie zarządzania budynkami, system BIS odpowiada na nie elastycznie i jest bardzo łatwy w użyciu. Łączy on w sobie wiele systemów technicznych: alarm pożarowy i włamaniowy, monitoring wideo, systemy kontroli dostępu i ewakuacyjne. Wszystko w ramach jednej platformy modułowej. Przekonaj się sam, oglądając naszą prezentację filmową.

Dostęp i weryfikacja wizyjna

Doskonała integracja systemu wideo z całkowicie zintegrowanym zarządzaniem kontrolą dostępu

Wideo i alarm o włamaniu

Wydajne narzędzie zapewniające pełne bezpieczeństwo obiektu i umożliwiające monitorowanie systemów automatyzacji budynku

Kontrola dostępu, wykrywanie włamań i kontrola wind

Optymalny przegląd sytuacji w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa

Automatyzacja budynku

Kompleksowe rozwiązanie zintegrowanego zarządzania budynkiem

Korzyści

Optymalny przegląd sytuacji w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa

Chronić można tylko to, co da się monitorować. Z tego powodu system zarządzania budynkiem oferuje kompletny podgląd firmy lub instytucji wraz ze wszystkimi podsystemami, w sposób pozwalający na pokazanie stanu każdego z czujników. Jest to bardzo istotny warunek wstępny szybkiego i adekwatnego reagowania na niebezpieczne sytuacje.

Otwarte standardy zapewniające bezproblemową współpracę

System zarządzania budynkiem współdziała wyłącznie ze sprawdzonymi, globalnymi otwartymi standardami w zakresie IT, takimi jak OPC, SML, HTML i Windows – dzięki czemu integracja systemów bezpieczeństwa i zarządzania budynkiem opracowanych przez różnych producentów jest prosta.

Zapewnia to liczne synergie i optymalne działanie. Przyszli użytkownicy nie będą musieli przechodzić zbyt intensywnych szkoleń. Zwiększony zostaje zwrot z pierwotnych inwestycji, a możliwości zmian w przyszłości pozostają otwarte. Co więcej, właściciel zyskuje system zarządzania bezpieczeństwem, który jest nie tylko bardzo wydajny, ale również zgodny z istniejącą strukturą – i to w najdrobniejszych szczegółach.

Łatwa integracja danych zwiększająca sprawność

Istniejące już dane CAD mogą zostać zintegrowane bez konieczności konwersji podzielonych schematów. Konfiguracje podsystemów, jak również dane osobowe z systemu HR lub zarządzania czasem, mogą zostać bezpośrednio zaimportowane – nie ma potrzeby ponownego wprowadzania ich do systemu zarządzania budynkiem. Ponieważ system jest zgodny z OPC, istnieje możliwość połączenia go z szeregiem standardowych szyn danych, takich jak EIB, LON, Profibus i BACnet.

Nieprzerwana dokumentacja umożliwiająca wsteczny nadzór nad bezpieczeństwem

Wszystkie zdarzenia i czynności operatora są bezpiecznie zapisywane w dzienniku, który zabezpieczony jest przed późniejszymi zmianami. Chroni to dane przed manipulacją. Dzięki funkcjom zaawansowanego filtrowania i możliwości eksportu danych w standardowym formacie CSV dziennik jest zarówno łatwy w użyciu, jak i elastyczny.

Inteligentne zarządzenie alarmami w celu zapewnienia adekwatnych reakcji

W razie niebezpieczeństwa system wyświetla alarmy w oparciu o mapy lokalizacji oraz pozostałą dokumentację alarmów. Animowany symbol czujnika i sygnał dźwiękowy natychmiast wskazują źródło alarmu. Można również zdefiniować scenariusze postępowania, celem zapewnienia natychmiastowej i odpowiedniej reakcji.

Zastosowania

System zarządzania budynkiem w praktyce

System zarządzania budynkiem oferuje odpowiednie rozwiązanie dla każdego rodzaju wymagań i jest odpowiednio elastyczny. Podane tutaj przykłady są tylko niektórymi z obszarów, w których systemy te są obecnie z powodzeniem stosowane.

Zastosowania komercyjne:

 • Banki
 • Hale wystawowe i centra konferencyjne
 • Kompleksy medyczne
 • Centra handlowe i sieci sprzedaży detalicznej

Zastosowania przemysłowe:

 • Przemysł samochodowy
 • Przemysł chemiczny
 • Przemysł diamentowy
 • Zakłady
 • Sklepy

Instytucje rządowe i publiczne:

 • Zakłady karne i obiekty związane z wymiarem sprawiedliwości
 • Biura rządowe
 • Muzea
 • Kampusy uniwersyteckie
 • Obiekty wojskowe

Transport i logistyka:

 • Lotniska
 • Dworce kolejowe
 • Magazyny i obiekty do obsługi przesyłek
 • Zintegrowane rozwiązania w więzieniach

W przypadku wymagań specjalnych w zastosowaniach więziennych nasze długie doświadczenie biznesowe przynosi duże korzyści naszym klientom.

Bezpieczeństwo we wszystkich obszarach

Bosch Security Systems oferuje rozwiązania pomagające funkcjonariuszom wykonywać ich zadania bezpiecznie i sprawniej; rozwiązania te obejmują urządzenia AutoTrack – kamery śledzące ruch i BIS – kompletne oprogramowanie do integracji systemu.

System zamykania drzwi w więzieniach

Bezpieczna droga do zarządzania procedurami dostępu

System interkomu w więzieniach

Zintegrowana komunikacja dla stref o wysokim bezpieczeństwie

System dozoru wizyjnego w więzieniach

Centralne monitorowanie i koordynacja wielu systemów wizyjnych

Inteligentny system wizyjny i detekcji ruchu w więzieniach

Samoczynne procedury bez ingerencji człowieka

 
Zobacz również nasze inne artykuły