Jesteś tutaj: Strona główna » Artykuły » Nowe stałopozycyjne, termowizyjne kamery IP firmy Bosch
Bosch wprowadza na rynek nową linię stałopozycyjnych, termowizyjnych kamer IP do zastosowań zewnętrznych. Kamery działają w absolutnej ciemności i są odporne na niesprzyjające warunki pogodowe. Stanowią kompleksowe rozwiązanie umożliwiające całodobowy monitoring dzięki termogramowi o wyjątkowej jakości i zaawansowanej, inteligentnej analizie obrazu IVA (Intelligent Video Analysis). Oferują najwyższą jakość obrazu niezależnie od warunków oświetleniowych. Działają
niezawodnie także w przypadku silnego zadymienia lub niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak gęsta mgła czy opady śniegu, oraz w absolutnej ciemności.
Zoptymalizowana pod kątem termowizji technologia IVA pomaga wykrywać obiekty i ostrzega pracowników ochrony o podejrzanych działaniach lub niebezpieczeństwach. Pomaga także w identyfikacji wzorców zachowań, dzięki czemu operatorzy mogą szybko ocenić, co dzieje się w obserwowanej scenie, i podjąć odpowiednie działania. Kamera jest przystosowana do nadzorowania rozległych terenów i wykrywania obiektów z dużej odległości oraz – w przeciwieństwie do kamer konwencjonalnych – pokazuje także osoby ukrywające się w cieniu lub kamuflujące się w tle.
Nowe kamery termowizyjne z IVA mają szeroki zakres funkcji, takich jak detekcja ruchu, śledzenie trajektorii i wykrywanie osób niepożądanych. Cyfrowe przetwarzanie obrazu poprawia jego jakość i daje pracownikom ochrony wydajne i skuteczne narzędzie służące do wykrywania niebezpiecznych zdarzeń oraz generowania alarmów. Zdarzenia są pokazywane natychmiast, a dane mogą być archiwizowane. Ich odszukanie ułatwia funkcja Forensic Search opracowana przez firmę Bosch. IVA wychwytuje wszystkie ruchome szczegóły w rejestrowanych scenach, co umożliwia operatorom wyszukanie każdego zdarzenia – nawet jeśli początkowo nie było ono zdefiniowane jako sytuacja alarmowa.
Kamery termowizyjne wykrywają różnice temperatur rzędu 50 milikelwinów lub mniejsze, dlatego łączą w sobie zalety dedykowanego przetwarzania obrazu z redukcją szumów, aby zapewnić wyraźną, bardzo dokładną konwersję obrazu termicznego na widzialny i jego wyświetlanie. Kamery są wyposażone w przetwornik VOx (tlenek wanadu) FPA o rozdzielczości 320×240 pikseli.
Funkcja Tri-streaming umożliwia równoczesne przesyłanie dwóch strumieni z kompresją H.264 oraz jednego strumienia z kompresją JPEG. Dalsze zalety to: multicasting, streaming internetowy, możliwość przesyłania nagrań do macierzy iSCSI oraz możliwość obsługi kamery za pomocą bezpłatnego oprogramowania BVC. Karta pamięci micro SD umożliwia lokalną archiwizację nagrań. Zwiększa to niezawodność systemu, ponieważ pozwala wykluczyć zakłócenia spowodowane błędami sieciowymi podczas transmisji obrazu do zewnętrznego rejestratora wizyjnego.
Dzięki sterowaniu pan/tilt operator kamery może ją szybko skierować w wybranym kierunku. Do wyboru są cztery obiektywy zapewniające wąski i szeroki kąt obserwacji. Kamery mogą mieć rożne zastosowania. Mogą być wykorzystywane zwłaszcza do nadzoru portów, ruchu drogowego, terenów przygranicznych, do zadań związanych z bezpieczeństwem narodowym, do ochrony obwodowej rozległych terenów oraz do nadzoru elektrowni i obiektów przemysłowych. Nowe kamery są zgodne ze standardem ONVIF.